Wydrukuj tę stronę
wtorek, 29 maj 2018 10:08

Kostrogaj zmienia swoje oblicze.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prace na Kostrogaju wkroczyły w kolejna fazę. Rozpoczęło się asfaltowanie ulic. Ze względu na duże natężenie ruchu osobowego i ciężarowego roboty związane z asfaltowaniem są prowadzone głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Dobiegają końca prace sanitarne w jezdni ul. Przemysłowej. Po ich zakończeniu rozpoczną się roboty związane z asfaltowaniem.

 

1


W środę 23 maja w godzinach wieczornych i nocnych podwykonawca firmy PORR – firma PBDI - ułożyła podbudowę z masy asfaltowej na odcinku ok. 200 m (od firmy SUEZ do dawnej bazy firmy PRD Płock). Jednocześnie tego wieczoru firma PBDI wykonała frezowanie nawierzchni asfaltowej na początku ul. Przemysłowej do KM Płocku, a 24 maja ułożono drugą warstwę (wiążącą). Dokończono także frezowanie ul. Kostrogaj na wysokości Urzędu Pracy, firmy PIK i Kontener.


W weekend oraz w poniedziałek 28 maja trwało asfaltowanie (podbudowa) na początku ul. Przemysłowej od Straży Pożarnej do KM Płock. W poniedziałek była prowadzona dalsza część robót na w/w odcinku ul. Przemysłowej z wykorzystaniem siatki wzmacniającej i kolejna warstwa masy asfaltowej.

Na odcinku ul. Kostrogaj (trylinkowy) trwają już – roboty wykończeniowe brukarskie, elektryka i teletechnika (kontrola i regulacje studni teletechnicznych). Zamówiono materiał (FORTUM) pod obniżenie pod ziemię sieci cieplnej na skrzyżowaniu ul. Kostrogaj i Przemysłowej przy urzędzie pracy i KM Płock, gdzie powstanie nowe rondo.
W imieniu Gminy Miasto Płock inwestycje realizuje Miejski Zarząd Dróg.

Najnowsze od