Facebook GooglePlus Twitter

 • Krajobraz we wnętrzu - poznaj obrazy na płótnie

  Obrazy na płótnie mają to do siebie, że są w stanie nadać klasy oraz stylu każdemu wnętrzu,

 • Akademia Menadżera - kiedy i dlaczego warto wdrożyć program

  Akademia Menedżera jest cyklem dwudniowych szkoleń, które w sposób kompleksowy adresują wszystk

 • Wynajem busa - co trzeba wiedzieć przed wynajmem?

  Wynajem busa to korzystne rozwiązanie, gdy musimy zapewnić transport większej liczbie osób. Wypo

 • Jak segregować śmieci? Worki do segregacji.

  Nowa ustawa śmieciowa zmobilizowała mnóstwo osób, by zaczęły wspierać nasze środowisko. Wbre

 • Potrącenie rowerzystki w powiecie płockim.

  W dniu 29 czerwca 2018 około godziny 18:50 doszło do wypadku w miejscowości Sikórz, gm. Brudze


piątek, 01 czerwiec 2018 14:25

Jarmark Tumski rozpoczęty!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
– Mam nadzieję, że będziecie czuli się u nas jak w domu i dobrze zaopiekujecie się miastem – prezydent Andrzej Nowakowski zwrócił się do kolekcjonerów i zbieraczy, którym na trzy dni przekazał Płock. W południe klucze do bram miasta odebrał z rąk prezydenta Bohdan Kowalczyk, ambasador Jarmarku Tumskiego i kolekcjoner.
1
 
 
- Cieszę się, że dziesiąty raz gościcie nas z otwartymi sercami i ramionami – mówił Bohdan Kowalczyk. Ponad 70 kolekcjonerów zjechało do Płocka na jubileuszowy X Jarmark Tumski. Dyrektor POKiSu Radosław Malinowski zachęcał poznania kolekcjonerów, bo mają ciekawe historie do opowiedzenia. Pasjonatów zbieractwa znajdziemy w strefie kolekcjonerskiej, która rozciąga się na części ul. Tumskiej - od pl. Narutowicza do ul. Kolegialnej.

Na Starym Rynku rozłożyła się strefa dziecięca, gdzie przez cały weekend będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, aby mogli świętować Dzień Dziecka. Na ul. Grodzkiej działa strefa sztuki, na pl. Narutowicza – militarna z pokazami grup rekonstrukcyjnych, pojazdów militarnych i motocykli, a na ul. Tumskiej – od Kolegialne aż do Nowego Rynku i na samym placu – handlowa. Łącznie to ponad 400 kramów pełnych różności.
 
1

Jak co roku z okazji Jarmarku ukazał się Kurjer Tumski (do pobrania). Można w nim znaleźć artykuły o tym jak Płock sto lat temu witał niepodległość, o wystawach w Muzeum Mazowieckim, ogłoszenia sprzed lat i inne ciekawostki oraz plan Jarmarku. 

W sobotę Muzeum Mazowieckie zaprasza do siebie o 12:00 na dwa wykłady poświęcone niepodległości Polski. A o 17:00 warto zajrzeć przed ratusz na Noc Cygańską.

Jarmarkowi Tumskiemu towarzyszą liczne wydarzenia. 2 czerwca w ogrodzie Książnicy Płockiej będzie trwała  „Sobota w Soplicowie”. Prezentowane będą fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz moda z epoki. W sobotę Kino za Rogiem wyświetli trzy filmy dla dzieci – o 12:00, 13:00 i 14:00. Wstęp na seanse jest bezpłatny.
 
1

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter