Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 14 czerwiec 2018 18:05

ORLEN zaprasza na Dzień Chemika 2018

Oceń ten artykuł
(1 głos)

PKN ORLEN zaprasza mieszkańców Płocka i okolic na wspólne świętowanie Dni Chemika, które odbędą się 16 i 17 czerwca.

 

 

 

W najbliższy weekend będzie można nie tylko dobrze się bawić na pikniku rodzinnym, ale także kibicować w sobotniej ORLEN Olimpiadzie oraz dopingować najmłodszych uczestników niedzielnej Talentiady. Dla odważnych przewidziano wyjątkową trakcję, która umożliwi podziwianie panoramy Płocka z… diabelskiego młyna. Mamy nadzieję, że widokowa karuzela z pewnością będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.

 

Wyjątkowy czerwcowy weekend to od wielu lat wspólna integracja pracowników Grupy ORLEN wzbogacona o możliwość uczestnictwa w święcie chemików również osób spoza firmy. Na imprezę organizowaną 16 i 17 czerwca zaplanowano podobnie jak w roku ubiegłym wiele atrakcji. Sobotnia ORLEN Olimpiada to zawody sportowe, które odbędą się już po raz piaty. W tym roku składają się aż z 11 dyscyplin. Zapraszamy zatem do kibicowania wszystkim uczestnikom, którzy zmierzą się w biegu na 6 km, kolarstwie na 12 km, badmintonie, szachach, piłce nożnej, koszykówce, siatkówce halowej, żeglarstwie, tenisie stołowym, pływaniu i kartingu. Sportowa rywalizacja przebiegała będzie także nie tylko między pracownikami Grupy ORLEN, ale również osobami spoza struktury organizacyjnej, którzy zgłosili swój udział w czterech dyscyplinach jak bieg, pływanie, szachy i żeglarstwo. ORLEN Olimpiada cieszy się dużym zainteresowaniem - w ubiegłorocznej udział wzięło ponad 2000 zawodników.

 

ORLEN Olimpiada to nie jedyny ważny punkt wydarzeń, na które w czerwcowy weekend mogą przygotować się uczestnicy. W sobotę oprócz kibicowania zawodnikom warto również spędzić czas w strefie rodzinnej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą urządzenia pneumatyczne, ale również atrakcje naukowe, o których będzie opowiadał prawdziwy robot o wdzięcznym imieniu Eugeniusz. Oprócz tego będą konkursy, mini zawody sportowe, pokazy chemiczne i coś czego nie może zabraknąć - bogaty i smaczny catering z którego będzie można skorzystać wymieniając zaproszenie na zestaw kuponów upoważniających do bezpłatnego otrzymania posiłków z piknikowego menu. W zestawie kuponów będą zarówno te, które można wymienić na dania dla dorosłych, jak i takie, które zadowolą młodszych smakoszy. Zaproszenie upoważnia do jego wymiany na kupony tylko jeden raz w sobotę lub niedzielę. Jeśli ktoś nie będzie posiadał zaproszenia, ale ma ochotę skorzystać z kuponów i cateringu, będzie mógł je zakupić w specjalnie oznakowanych punktach.

 

Na zakończenie intensywnego sobotniego dnia zapraszamy jak co roku na koncert, który tym razem będzie miał szczególny charakter. Będzie to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, jedyne w swoim rodzaju, ponieważ dzięki piosenkom z okresu dwudziestolecia międzywojennego, każdy będzie mógł się przenieść do tych niezwykłych czasów. Spektakl muzyczny będzie zatem doskonałą okazją do tego, abyśmy wspólnie w Płocku świętowali 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Będą więc piosenki Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury, Zuli Pogorzelskiej, które usłyszymy w nowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten koncert. Niezapomniane utwory, takie jak „Ada to nie wypada”, „Brunetki, blondynki” wykonają uczestnicy znani z programu telewizyjnego The Voice of Poland wśród których wystąpią Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret i Małgorzata Nakonieczna. Artystom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna, która wystąpi w pełnym składzie. Całe wydarzenia poprowadzą wspólnie Maciej Musiał oraz Agata Konarska.

 

Aby móc cofnąć się w czasie i zobaczyć jak to było w latach dwudziestolecia międzywojennego pomoże zapewne interaktywne muzeum. Dzięki nowym technologiom zobaczymy nie tylko najważniejsze wydarzenia, ale również przypomnimy sobie sukcesy Polaków z tamtego okresu, zrobimy też pamiątkowe zdjęcie w stylistyce minionych lat. Sobotni wieczór zakończy nowoczesny pokaz laserowy.

 

Po sobotnim dniu pełnym emocji, niedzielny czas upłynie przede wszystkim pod znakiem młodych talentów. Na dużej koncertowej scenie wystąpią dzieci i młodzież, którzy zaprezentują swoje umiejętności w ramach finału Talentiady. Tegoroczny konkurs odbędzie się w trzech kategoriach jak śpiew, taniec oraz OPEN obejmując inne formy wyrazu artystycznego i estradowego. Młodzi artyści zaprezentują swój program jako soliści lub zespołowo. Wykonawcy będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech kategoriach wiekowych: 3-10 lat, 11-15 lat i 16-18 lat. Oprócz finału Talentiady na wszystkich uczestników będą czekać również atrakcje piknikowe oraz grillowe.

 

Oba dni łączą wspólne propozycje dla odwiedzających Dni Chemika, więc nie będzie się nudziło ani tym najmłodszym, ani tym starszym. A gdy nadejdzie chwilowe zmęczenie, w gotowości będzie strefa cateringowa oferująca najrozmaitsze menu.

 

Oprócz atrakcji sportowych na odwiedzających strefę piknikową, która zostanie zlokalizowana na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej, będą czekały stoiska pełne ciekawostek naukowych, technicznych czy dających możliwość przeprowadzania doświadczeń.

 

Jako ciekawostkę dodam, że karuzela zwana diabelskim młynem, będzie mogła jednorazowo pomieścić 80 osób, po 4 osoby dorosłe w jednej gondoli, a najwyższy punkt widokowy będzie na 28 metrze.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwiec 2018 18:10

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter