Facebook GooglePlus Twitter


wtorek, 19 czerwiec 2018 08:12

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Płoccy policjanci zabezpieczyli papierosy i krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, posiadającego te wyroby. Grozi mu wysoka grzywna.

 

1

 

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, realizując swoje czynności służbowe zabezpieczyli znaczną ilość papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Wyroby te były przechowywane w pawilonie handlowym na terenie jednego z płockich targowisk. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1800 paczek papierosów oraz około 7 kg. krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wynosi blisko 37 tys. zł.

 

W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali również 61 letniego mężczyznę, obywatela polskiego pochodzenia ormiańskiego, który wynajmował pawilon na terenie targowiska.

 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co w kodeksie karnym skarbowym jest przewidziana kara wysokiej grzywny – do 720 tzw. stawek dziennych. Wartość jednej stawki dziennej, w bieżącym roku została określona do kwoty 28 tys. zł.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter