Facebook GooglePlus Twitter


środa, 04 lipiec 2018 11:29

Makijaż permanentny oczu - poznaj rodzaje kresek!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Makijaż permanentny oczu to rozwiązanie dla osób, które codziennie poświęcają kilkanaście minut na wykonanie perfekcyjnych kresek eyelinerem na powiekach. Sprawdzi się on jednak również w przypadku osób o bardzo delikatnej oprawie oczu. Czym jednak właściwie jest zabieg permanentnego makijażu oczu, jak wygląda proces jego wykonywania i jakie rodzaje kresek się stosuje?

makijaz

 

Jakie kreski możemy wykonać w ramach makijażu permanentnego oczu?

Teoretycznie makijaż permanentny oczu ogranicza się do dwóch typów zabiegu – możemy wykonać kreski na powiekach górnych i na powiekach dolnych. Przy pierwszej wizycie w studiu - np. Lumaki - zauważymy jednak, że wybór jest znacznie szerszy. W cennikach często figurują bowiem pozycje takie jak „kreski zagęszczające”, „kreski dekoracyjne” czy „kreski cieniowane”. Co oznacza każdy z tych terminów i jak wybrać ten typ permanentnego makijażu oczu, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku?

 

Kreski zagęszczające

Pod tym pojęciem kryją się po prostu kreski, które mają na celu optycznie zagęścić naturalną linię rzęs. Makijaż tego typu wykonuje się, umieszczając pigment jak najbliżej linii rzęs oraz pomiędzy pojedynczymi włoskami. Można wykonać go zarówno na górnej, jak i na dolnej powiece. Ten rodzaj makijażu permanentnego oczu daje najbardziej delikatny i bardzo subtelny efekt – samej kreski właściwie nie widać, a rzęsy są mocno zagęszczone, co podkreśla naturalną oprawę oczu i znacznie odmładza całą twarz. Wykonanie kresek zagęszczających poleca się przede wszystkim paniom wybierającym na co dzień delikatny, niemal niezauważalny makijaż. Sprawdzi się on także u kobiet dojrzałych, u których z czasem rzęsy przestają być tak gęste i ciemne jak dawniej.

 

Kreski dekoracyjne

Mianem kresek dekoracyjnych określa się przede wszystkim kreski imitujące tradycyjny makijaż wykonany eyelinerem. Jest on znacznie bardziej widoczny niż kreski zagęszczające i wykracza poza samą linię rzęs na od 1 do 2mm. Na ten typ makijażu permanentnego oczu decydują się właśnie wspomniane już wcześniej panie, które codziennie rano poświęcają czas na idealne wykonanie dwóch symetrycznych kresek eyelinerem lub kredką na górnej powiece. To bardzo kobiecy, elegancki makijaż, który doda nam urody w każdej sytuacji, a na wielkie wyjścia będzie wręcz idealny!

 

Kreski cieniowane

Mianem kresek cieniowanych lub kresek z efektem cieniowania określa się makijaż permanentny, który polega na wykonaniu linii imitującej tę wykonaną eyelinerem oraz dodatkowego, subtelnego cieniowania powieki. Zwykle polega to na stopniowym nakładaniu coraz jaśniejszego pigmentu od linii ku górnej części powieki. Kolory, jakie można tu wykorzystać, są dowolne, choć aby uzyskać jak najbardziej uniwersalny wygląd zwykle poleca się klientkom naturalne barwy pasujące do ich typu urody i koloru oczu. To bez wątpienia wersja dla pań, które lubią intensywny i widoczny makijaż. Kreski cieniowane podkreślają bowiem właściwie całą powiekę.

 

Kreski dolne

Kreski dekoracyjne i cieniowane wykonuje się właściwie wyłącznie na górnej powiece. Na dolnych powiekach większość linergistów proponuje swoim klientkom wykonanie delikatnego makijażu, przypominającego nieco kreski zagęszczające linię rzęs. Ten typ makijażu nie jest aż tak popularny, jak kreski górne, niemniej jednak panie, które dobrze czują się także w makijażu dolnej powieki z pewnością chętnie skorzystają z oferty permanentnych kresek dolnych. Makijaż taki powiększa oczy, optycznie bardziej je otwierając i sprawia, że cała twarz wygląda na świeższą i bardziej wypoczętą.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter