Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 26 lipiec 2018 07:41

Lokaty Bankowe - Oszczędzanie Nie Tylko Dla Majętnych

Napisał 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Gdy zastanawiamy się nad założeniem lokaty w banku, to mamy w głowie fakt, że oprocentowanie takich depozytów bankowych nie należy do wysokich. Powoduje to często negatywne myślenie odnośnie oszczędzania i zarazem pomnażania pieniędzy ten sposób. Dla kogo właściwie są przeznaczone lokaty bankowe i jak znaleźć najlepszą ofertę na rynku?

siepraw

Oferta dla każdego

Lokaty bankowe są przede wszystkim dedykowane osobom, które pragną w bezpieczny sposób przechować pieniądze przez określony czas - tak by nie straciły one w tym okresie na wartości w wyniku inflacji.

 

Powszechnie znanym skutkiem inflacji jest stopniowy wzrost cen w gospodarce. Powoduje on, że w przypadku przechowywania pieniędzy w przysłowiowej skarpecie, po czasie będą one warte mniej. Po roku przechowywania 100 zł poza bankiem kupimy za nie mniej. Oznacza to, że towary warte kiedyś 100 zł będą aktualnie kosztować nas przykładowo 102 zł (inflacja w Polsce waha się aktualnie w okolicach 2% - źródło NBP).

 

Podwyżka o 2 zł jest właśnie skutkiem nieustannie postępującej inflacji. I tu z pomocą przychodzą nam właśnie lokaty bankowe. O ile 100 zł nie jest kwotą, której nieznaczny spadek wartości może niepokoić, o tyle spadek wartości całego majątku może już przerażać.

 

Oprocentowanie lokat bankowych jest zawsze wyższe od średniego poziomu inflacji, przez co pozwalają nam one zachować wartość naszych pieniędzy w czasie, a nawet dodatkowo zarobić. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele ofert. Różniących się pomiędzy sobą warunkami i oprocentowaniem.

 

Jak wybrać

By odszukać najlepszą ofertę na rynku lokat warto zapoznać się z aktualnymi rankingami lokat. Nie brakuje ich w internecie np. tutaj. Dostępne analizy dostępnych ofert szybko wspomogą nas w podjęciu decyzji - co do wyboru produktu najlepiej dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Mitem jest, że z lokat bankowych korzystają tylko osoby, które posiadają znaczne ilości wolnej gotówki. Każdy kto posiada oszczędności, których nie ma zamiaru wydawać w najbliższym czasie, powinien zainteresować się ulokowaniem ich na lokacie. Pozwoli to na uniknięcie spadku ich wartości w czasie, co tylko pomoże w efektywniejszym ich oszczędzaniu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 czerwiec 2018 09:20

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter