Facebook GooglePlus Twitter


niedziela, 08 lipiec 2018 19:36

Jak segregować śmieci? Worki do segregacji.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowa ustawa śmieciowa zmobilizowała mnóstwo osób, by zaczęły wspierać nasze środowisko. Wbrew pozorom, regularne sortowanie odpadów wcale nie jest trudne i szybko może wejść nam w nawyk. Należy się jednak odpowiednio do niego przygotować i wiedzieć, jakie śmieci wyrzucać do konkretnego pojemnika. Jeśli mamy możliwość, należy wydzielić własny kąt, w którym umieścimy pojemniki. To znacząco ułatwi codzienne sortowanie.

smieciJak przygotować się do segregacji?

W większości domów, kosze na śmieci znajdują się w kuchni. Najlepszym wyborem będzie wydzielenie osobnego kąta, w którym umieścimy trzy pojemniki. Jeśli nie mamy aż tak dużej przestrzeni, wystarczające będą worki do segregacji, które zajmują mniej miejsca. Alternatywą jest kosz podzielony na różne frakcje.

 

Przeznaczenie pojemników i worków do segregacji

Jeden z pojemników lub worków do segregacji powinien być przeznaczony na tworzywa sztuczne, metalowe oraz opakowania. Ma on kolor żółty. Co do niego wyrzucamy? Przede wszystkim zgniecione butelki, plastikowe worki, reklamówki, opakowania po kosmetykach i chemii gospodarczej, pokrywki ze słoików, kapsle z butelek, nakrętki, metale kolorowe. Należy jednak pamiętać, że do żółtego worka nie wyrzucamy zużytych artykułów higienicznych, pampersów, butelek po olejach silnikowych czy sprzętu AGD i RTV.

 

Do pojemnika lub worka w kolorze zielonym wyrzucamy szkło. Znajdą się więc w nim wszystkie bezbarwne i kolorowe butelki, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach itp. Nie nadają się jednak do wyrzucania ceramiki, luster, szkła okiennego, żarówek, talerzy, porcelany, doniczek, ekranów.

 

Pojemnik lub worek do segregacji w kolorze niebieskim przeznaczony jest na papier. Umieszczamy w nim gazety, czasopisma, papier biurowy, koperty, książki w miękkich okładkach, papier pakowy, tekturę, pudełka. Należy pamiętać, by nie wyrzucać zatłuszczonych papierów czy pojemników styropianowych.

 

Należy wydzielić jeszcze ostatni pojemnik, w którym umieścimy pozostałe odpady - resztki pożywienia, pampersy, ceramikę, szkło kryształowe, żużel, zimny popiół, zabrudzony, tłusty papier.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter