Facebook GooglePlus Twitter


wtorek, 21 sierpień 2018 04:52

Piaskowanie felg – wysokie koszty usługi?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaskowanie to proces mający na celu oczyszczenie konkretnej powierzchni i przystosowanie jej do dalszej obróbki pod różną postacią. Piaskowanie poprzedza między innymi malowanie proszkowe, co daje możliwość odnowienie zużytej powierzchni i nadanie jej świeżości i nowego wyglądu. Wykonuje się je przy użyciu sprężonego powietrza zawierającego drobne elementy materiału ściernego. Ma to na celu zetrzeć zniszczoną powierzchnię i możliwość nałożenie na nią nowego porycia.  

1

 

Specjaliści od piaskowania używają do tego procesu różnych materiałów takich jak: szkło, śrut, skorupy orzechów, śrut czy elektrokorund, dzięki czemu osiągają efekt porównywalny do szlifowania powierzchni. Rożnica jest jednak taka, iż po piaskowaniu czyszczona nawierzchnia jest idealnie gładka, ponieważ strumień sprężonego powietrza dociera do najmniejszych zakamarków, rogów i zakrzywień, dzięki czemu można ten proces wykorzystań do dokładnego oczyszczania felg samochodowych i innych trudnych do szlifowania powierzchni.

 

Piaskowaniu najczęściej poddaje się felgi aluminiowe, ponieważ taki rodzaj oczyszczania powierzchni daje możliwość na dokładne oczyszczenie i wygładzenie ich nawierzchni oraz przygotowanie jej do dalszych działań, takich jak malowanie czy lakierowanie. W przypadku mocno zniszczonych powierzchni zaleca się, aby najpierw wykonać dokładne piaskowanie, a później wykończyć wgniecenia i rysy dodatkowym szlifowaniem i polerowaniem zanim nałoży się farbę czy lakier

 

Piaskowanie felg – ile kosztuje?

Wejdź tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, na czym polega ten proces i gdzie wykonać piaskowanie felg w Warszawie i innych miastach: http://www.mireko.pl/piaskowanie/. Cenniki warsztatów specjalizujących się w piaskowaniu felg różnią się między sobą, jednak w większości przypadków koszty związane z taką usługą są podobne. Deklarowane ceny uzależnione są między innymi od wielkości felg, ich rodzaju, a także materiału z jakiego są wykonane. Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, iż oblicza się podstawę za standardową usługę, a następnie dolicza się dodatkowe opłaty za lakiery zabezpieczające, niestandardowe kolory czy dodatkowe oczyszczanie. Do podstawowego piaskowania zalicza się usunięcie lakieru, piaskowanie, szlifowanie i malowanie podstawową metodą i kolorem.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter