Facebook GooglePlus Twitter


sobota, 01 wrzesień 2018 04:55

Nocleg w Zakopanem? O tym trzeba pamiętać!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakopane to dla Polaków ulubione górskie miejsce na wakacje. Przed wyborem idealnej lokalizacji na nocleg warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą zadecydować o udanym wypoczynku.

1

 

Charakter noclegu

Oferta noclegowa zadowoli każdego odwiedzającego Zakopane. Apartamenty, pensjonaty, schroniska młodzieżowa – każda z tych opcji ma swoją specyfikę. Nowoczesne apartamenty to propozycja,  z której korzysta coraz więcej turystów. Oferują znakomite warunki za przystępną cenę. Często są też zlokalizowane w malowniczych punktach Zakopanego. Pensjonaty to ciekawa propozycja dla osób ceniących sobie spokój i tradycyjne formy spędzania wolnego czasu. Schroniska to z kolei znakomita okazja to spędzenia noclegu w sercu polskich gór. Warto jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsca, bo w wbrew pozorom z tej opcji korzysta wielu górskich wędrowców. W razie sytuacji kryzysowej pozostanie nam spanie „na glebie”.

 

Odległość do szlaków

Jeżeli interesują nas wycieczki w góry, to może być to ważny czynnik przy wyborze miejsca noclegowego. Tatry latem są niestabilne pogodowo, często zdarzają się burze. Dlatego na szlak warto wychodzić wcześnie rano. To sprawia, że lokalizacja noclegu blisko wejścia na trasę, może być dobrym pomysłem, dzięki któremu unikniemy wielu problemów.

 

Lokalizacja

W inny sposób spędzimy czas mieszkając blisko Krupówek, a inaczej w uroczym pensjonacie przy lesie. Ta pierwsza opcja to dobry pomysł, jeśli chcemy skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej Zakopanego lub zakosztować odrobiny życia nocnego. Drugi wariant pomoże nabrać dystansu i będzie dobrą okazją do wyciszenia się na łonie natury. Pamiętajmy też o możliwościach pośrednich. Przykładem niech będzie nocleg w Kościelisku. Jest tu cicho i spokojnie, a jednocześnie odległość do centrum Zakopanego nie jest duża i można ją pokonać nawet idąc na piechotę.

 

Nasze potrzeby to priorytet

Wybierając nocleg w Zakopanem warto uwzględnić powyższe czynniki, by znaleźć idealne miejsce noclegowe. Pamiętaj, że najważniejszy jest twój komfort. Na koniec pamiętaj, że istotny jest też czas, kiedy planujesz wakacje. W Zakopanem sezon jest niemal przez cały rok, ale łatwo można wyróżnić miesiące o szczególnym natężeniu ruchu turystycznego. To oprócz wakacji, także czas świat Bożego Narodzenia i Sylwestra oraz styczeń i luty, kiedy trwają ferie zimowe. Wówczas stolica polskich gór jest zalewana falą przyjezdnych. Pozytywnym aspektem tego zainteresowania jest poszerzona oferta atrakcji turystycznych. W sezonie nie musimy obawiać się, że niektóre miejsca będą zamknięte albo w remoncie.

 

visitzakopane.pl

ul. Jagiellońska 36, 34-500 Zakopane

Tel. +48 600 49 49 49
Tel. +48 18 20 64 002

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter