Facebook GooglePlus Twitter


środa, 05 grudzień 2018 10:33

Trójmiasto dla turystów: na co mogą liczyć miłośnicy sportów zimowych?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla sporej części osób odwiedzających północną część naszego kraju, Trójmiasto to przede wszystkim morze i gorące piaski. Czy oznacza to, że poza sezonem letnim turyści nie mają tu czego szukać? Bynajmniej! Na każdego, kto podczas zimowego urlopu nad morzem zechce zażyć zimowej aktywności, czeka wiele ciekawych możliwości. Co konkretnie? Tego dowiecie się poniżej.

 

1

 

Narciarstwo biegowe

W samym Trójmieście nie ma niestety oficjalnie wytyczonych tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Warto jednak wiedzieć, jak wielkie możliwości oferują otaczające metropolię lasy, a konkretniej – kompleksy leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki bliskości miasta oraz sporej liczbie wytyczonych szlaków nie sposób się w nich zgubić. Z tego powodu wykorzystanie ich narciarskiego potencjału będzie świetną propozycją dla turystów, którzy niekoniecznie muszą znać topografię i tajemnice nadmorskich lasów.

 

1

Główne miasto w Gdańsku w porze zimowej. Źródło: hoteldlugitarg.pl

 

Liczne wyniosłości morenowe oraz jary i doliny czynią jazdę przyjemniejszą, sprawiając, że pokonanie wielu kilometrów może stać się niemałym wyzwaniem. Nie należy jednak się obawiać – na szlakach zawsze znajdzie się ktoś, kto z chęcią zaoferuje swoją pomoc! Ciekawą opcją wydają się także treningi na plaży, jednak jak podkreślają narciarze – trzeba trafić na dogodne warunki.

 

Dla podróżników będących zwolennikami sportów zimowych nie ma chyba nic lepszego niż zaszycie się po treningu w komfortowym hotelowym pokoju z kubkiem gorącej czekolady… dlatego też polecamy naprawdę przyłożyć się do wyboru miejsca zakwaterowania!

 

2

 

Narciarstwo zjazdowe

Mogłoby się wydawać, że wczasy nad morzem wykluczają możliwość uprawiania narciarstwa zjazdowego. W Trójmieście rzeczywiście nie ma kilkunastominutowych zjazdów, jednak znajdzie się tutaj coś dla tych, którzy szukają chociażby namiastki zimowej zabawy na kilkutysięcznikach.

 

Świetnym miejscem dla początkujących jest dla przykładu ośrodek narciarski na Łysej Górze w Sopocie. Na terenie obiektu – oprócz samego stoku – znajduje się minimalistyczny snowpark, wypożyczalnia sprzętu, restauracja oraz wyciąg. Szczyt góry to jedyne miejsce w Polsce, w którym korzystając z narciarskich udogodnień, podziwiać można uroki morza.

 

Jeśli natomiast w trakcie zimy nie będzie panowała aura sprzyjająca  aktywnościom na świeżym powietrzu, zawsze pozostaje możliwość skorzystania z całorocznego, sztucznego stoku w Gdańsku!

 

Trójmiejskie lodowiska

Na terenie metropolii funkcjonuje kilka lodowisk, które otwarte są także dla okazjonalnych łyżwiarzy. Na uwagę zasługują przede wszystkim dwa obiekty: mieszcząca się w gdańskiej Oliwie Hala Olivia oraz otwarte lodowisko, które każdego roku pojawia się w okolicy sopockiego molo.

 

W obu przypadkach ślizgawki mogą być świetnym urozmaiceniem turystycznych podbojów. Szczególnie ciekawym pomysłem może okazać się drugi obiekt, który pozwoli połączyć zwiedzanie skąpanego zimową atmosferą kurortu ze wspaniałą zabawą. Przy obu lodowiskach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by również i turyści skorzystali z tego typu atrakcji.

 

Podsumowanie

Trójmiasto to miejsce, które oferuje wiele możliwości o każdej porze roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się nad polskie morze także w zimę. W związku z tym już teraz warto przygotować swoje narty lub łyżwy do wyjazdu nad Zatokę Gdańską!

Ostatnio zmieniany środa, 05 grudzień 2018 10:37

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter