Facebook GooglePlus Twitter


środa, 09 styczeń 2019 09:55

Chemia samochodowa - proces pielęgnacji samochodu

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pielęgnacja samochodu z pozoru wydaje się być bardzo proste – myjnia ręczna lub automatyczna, trochę wody z płynem czyszczącym, potem wosk – i gotowe. W rzeczywistości właściwy proces pielęgnacji samochodu to nie tylko usunięcie brudu, ale także konserwacja każdej powierzchni w celu wydłużenia jej żywotności. Temu właśnie służą nowoczesne preparaty samochodowe.

1

 

Zarówno szkło, jak i lakier, czyli te tworzywa, które stanowią całość powierzchni zewnętrznej samochodu, mają porowatą strukturę. Oznacza to wzmożoną tendencję do wiązania brudu przez pory powierzchni, co z jednej strony utrudnia skuteczne jego usuwanie, a z drugiej – sprzyja zmianie właściwości fizykochemicznych i korozji. Efektem jest nasilające się z czasem matowienie szkła i blaknięcie lakieru samochodowego oraz jego odpryskiwanie.

 

Do tej pory tak dogłębne oczyszczanie powierzchni samochodu, sięgające nawet mikroskopijnych porów, było nieosiągalne. Ale pojawiły się nanotechnologiczne preparaty, wynosząc czyszczenie i konserwację samochodu na wyższy poziom. Aktywne cząstki kosmetyków nano to w rzeczywistości struktury atomowe, które wnikają do porów wypierając brud. Daje to efekt nienagannej i długotrwałej czystości. Długotrwałej – bo ta magia działa także w kierunku zapobiegania ponownemu zabrudzeniu. Jak to się odbywa?

 

Impregnaty hydrofobowe – niezbędne w procesie pielęgnacji samochodu

Nano kosmetyki są doskonałymi impregnatami, czyli chronią rozmaite elementy samochodu przed niekorzystnym wpływem wilgoci. Co to oznacza? Że woda samoistnie spływa z powierzchni potraktowanej impregnatem, jednocześnie zabierając ze sobą wszelki brud. Efektem jest nienaganna czystość na długi czas, brak konieczności częstego mycia samochodu, ochrona przed korozją i rdzą, zminimalizowanie niekorzystnego wpływu czynników środowiskowych, w tym promieniowania UV oraz mrozu i deszczu.

 

Szczególnym zastosowaniem impregnatów hydrofobowych jest zwiększenie widoczności przedniej szyby samochodu. Technologia ta określana jest mianem niewidzialnej wycieraczki i zdobywa coraz większe uznanie u kierowców, zwłaszcza tych odbywających długie trasy na autostradach, jadąc z większą prędkością. Po przekroczeniu 55 km/ h impregnat powoduje samooczyszczenie szyby, zwalniając kierowcę z konieczności stosowania wycieraczek samochodowych. To także doskonałe zabezpieczenie przez zamarzaniem szyb w zimie, a także zalegającymi przez cały rok zanieczyszczeniami.

 

Ekonomia przede wszystkim

Pielęgnacja samochodu to gwarancja nienagannego wyglądu samochodu, ale także znacznych oszczędności finansowych. Regularne stosowanie nano kosmetyków samochodowych wymaga jedynie ich okresowej aplikacji i to wystarczy, by cieszyć się czystym i lśniącym autem. Faktem jest także oszczędność środków myjących, płynu do spryskiwaczy czy wosków. Samooczyszczanie szyb i lakieru ograniczy konieczność korzystania z myjni samochodowej, zaś preparaty z jonami srebra koloidalnego odświeżą skutecznie klimatyzację. Impregnaty do felg i opon ochronią je przed uszkodzeniami, zaś preparaty czyszczące wnętrze samochodu zapewnią nienaganną czystość i świeżość. W ten oto sposób, bazując na kilku dobrej jakości nanotechnologicznych preparatów, proces pielęgnacji samochodu stanie się mało absorbującą i bardzo ekonomiczną czynnością. Artykuł powstał we współpracy z HadwaoNet.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter