Facebook GooglePlus Twitter


środa, 13 styczeń 2016 09:39

Radna Wioletta Kulpa z PiS nie chcę nowych miejsc pracy. "Pieniądze z obwodnicy rozdać pracownikom administracji oświatowej".

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Płocczanie na wieść o budowie obwodnicy zastanawiają się jedynie, kiedy zostanie ukończona. Pomogło by to w przejazdach z jednego końca miasta na drugi. Ciężarówki z PKN Orlen nie musiałyby ciskać się przez miasto, aby jechać na Warszawę. Korki w granicach godziny 15:00 na pewno by się dużo zmniejszyły. Aczkolwiek innego zdania jest radna Wioletta Kulpa z PiS, która te pieniądze wolałaby rozdać pracownikom oświaty.

 

 

kulpa

fot. portalsamorzadowy.plRadni uchwalili budżet Płocka na 2016 rok. W trakcie obrad radna Wioletta Kulpa zaproponowała, aby zdjąć pieniądze z budowy obwodnicy, a środki te rozdać na podwyżki dla pracowników administracji oświatowej. Jak wspomina na swoim blogu prezydent Andrzej Nowakowski - "Radna Kulpa nie chce tych nowych miejsc pracy; woli dać pieniądze pracownikom administracji oświatowej, pewnie szczególnie tym, którzy są w gimnazjach i czekają na likwidację ich placówek przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. I najbardziej będą narażeni na utratę pracy. Jej propozycja nie przeszła; co nie oznacza, że nie myślimy o tych ludziach.".


Poprzez likwidację gimnazjów zrobił się wielki bałagan, co z nauczycielami. Prawdopodobnie radna Wioletta Kulpa chciałaby tym wszystkim pracownikom wynagrodzić straty jakie poniosła jej partia. Ale czy to ma odbić się na reszcie społeczeństwa?

Od kilku tygodni jednak w Ministerstwie Edukacji powtarzają, że los gimnazjów nie jest przesądzony.

Nie wiadomo jeszcze czy gimnazja zostaną skasowane i co dalej z nimi będzie. Na temat gimnazjów minister Zalewska mówiła w poniedziałek o zachowaniu gimnazjów, a wydłużeniu liceów o rok.

Jak to wszystko się zakończy? Musimy niestety poczekać.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter