Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 14 styczeń 2016 14:50

Pierwsza gwiazda festiwalu Reggaeland 2016!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki ujawnia pierwszą gwiazdę nadchodzącej edycji Festiwalu Reggaeland, który odbędzie się 8 – 9 lipca. Jamajski artysta – Skarra Mucci, wystąpi na płockiej scenie z zespołem The Rawkaz Clan.
 
reg
Fot. joTT-designes
 
 
Uczestnicy festiwalu będą mogli posłuchać jednego z najbardziej wszechstronnych wykonawców Dancehall w Europie. Jamajski artysta po raz pierwszy w Polsce wystąpi na scenie z własnym zespołem.

Skarra Mucci urodził się w St. Thomas na Jamajce, gdzie szkolił swoje umiejętności wokalne inspirując się twórczością takich mistrzów jak m.in. Yellowman czy Dennis Brown.  Mimo, że znany jest jako artysta raggamuffin, świetnie sprawdza się w stylistyce soul, gospel, reggae, rap czy R&B. Jego niekończący się słowny „flow” i kreatywność sprawiły, że jest potocznie nazywany “lirycznym milionerem”. Podczas swoich dynamicznych koncertów nawiązuje świetny kontakt z publicznością, a jego głos pomaga mentalnie przenieść się na ciepłą, jamajską plażę.

Przyszły wykonawca płockiego festiwalu reggae występował niemal na całym świecie, dzieląc  scenę z takimi artystami, jak Beenie Man, T.O.K, Chezidek, Dub Inc czy Kiprich. Do jego największych hitów zaliczyć można m.in. “Greater than great”, “My Sound”, czy “Dreader Than Dread”. Jak do tej pory wydał 5 albumów, w tym “Return of the Raggamuffin” (2012), koronowany płytą nr 1 w Europie. Album “Greater Than Great” (2014), jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów roku, zdobywcą nagrody najlepszego albumu dancehall 2014 we Francji. Na 2016 rok, Skarra Mucci zapowiada wydanie nowego albumu - “Dancehall President”.

Skarra Mucci obecnie jest w trasie koncertowej z własnym zespołem - Rawkaz Clan, z którym zaprezentuje się w Płocku.

Przypominamy, że Festiwal Reggaeland odbędzie się 8 – 9 lipca. Bilety można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) lub przez stronę Ticketpro.pl ( wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl).  Karnet w promocyjnej cenie 50 zł, można kupić jeszcze do końca marca.
Ostatnio zmieniany czwartek, 14 styczeń 2016 14:52

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter