Facebook GooglePlus Twitter


środa, 10 luty 2016 09:47

Pięć Dwa/Hans Solo po raz pierwszy zagrają w Płocku!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncert poznańskiego duetu odbędzie się 26 lutego (piątek) w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w ramach cyklu Alterstacja. Pięć Dwa, w składzie Przemysław „Hans” Frencel (znany również z występów w zespole Luxtorpeda) i Paweł „Deep” Paczkowski, wystąpi w towarzystwie DJ-a WU. Będzie to pierwsza okazja, by usłyszeć zespół w Płocku na żywo.
 
piecdwa
foto: POKiS
 

Poruszająca się na pograniczu hip-hopu i trip-hopu grupa została założona w 1999 roku w Poznaniu. W swojej karierze Pięć Dwa wydali 5 albumów, z czego ostatni, zatytułowany „N.E.O.”, w 2014 roku. Ich materiał pt. „T.R.I.P.” uzyskał nominację do Superjedynki – nagrody przyznawanej w ramach plebiscytu telewizyjnego towarzyszącego KFPP w Opolu. Zespół jest autorem takich utworów, jak „Konfrontacje”, „To my Polacy”, „Powiem” czy „Gniew”. Tworzący grupę Deep oraz Hans są polskiej publiczności dobrze znani również ze swojej działalności niezwiązanej z zespołem. Deep, udzielający się głównie w przestrzeni hip-hopowej, poza współpracą z Frencelem, nagrał solowy album „We mnie” oraz „Refleksje”. Ten drugi był wynikiem połączenia sił z raperem Bobikiem. Hans, poza karierą solową, jest także solistą w założonym przez Roberta „Litzę” Friedricha popularnym rockowym zespole Luxtorpeda. Oboje natomiast wchodzą w skład kolektywu Brudny Zachód oraz zespołu Alkoholiks.

Podczas płockiego koncertu z grupą Pięć Dwa wystąpi DJ WU.


Koncert odbędzie się 26 lutego o godz. 19 w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 30 zł są dostępne w bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter