Facebook GooglePlus Twitter

Wiadomości

Wiadomości (1064)

- Banknot z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego to zapewnienie niezakłóconego obiegu gotówki oraz zmniejszenie kosztów emisji znaków pieniężnych. 500 zł posiada jedne z najnowocześniejszych zabezpieczeń na świecie - informuje Narodowy Bank Polski.

środa, 08 luty 2017 20:38

Przedszkole za 1 zł miesięcznie!

Płockie przedszkole Abecadło we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej realizuje projekt „Przedszkole za 1 zł miesięcznie” przeznaczony dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

PKN ORLEN organizuje kolejne spotkanie z ekspertami dla mieszkańców Płocka dotyczące środowiskowych aspektów funkcjonowania Koncernu. W prezentacji i dyskusji udział wezmą niezależni eksperci, których wiedza i doświadczenie zapewni uczestnikom dostęp do najlepszej wiedzy w tematyce środowiskowej. Spółka zakłada, że spotkania te będą doskonałą okazją do racjonalnej wymiany poglądów. 

wtorek, 07 luty 2017 15:16

„Ferie z grami!” w Galerii Wisła!

Tegoroczne ferie zimowe w Płocku przypadają na drugą połowę lutego. W tym czasie Galeria Wisła nie zapomni o dzieciach i młodzieży, które poszukują ciekawej rozrywki. Specjalnie z myślą o nich Galeria przygotowała akcję: „FERIE Z GRAMI!”. Od 13 do 26 lutego wszystkie i dzieci będą mogły oddać się zabawie w Galerii Wisła.

Po raz drugi w Płocku odbędzie się impreza na lodzie Disco Lodowisko. Zabawa odbędzie się 11 lutego w godzinach 16.00 - 20.30 na miejskim lodowisku znajdującym się na Starym Rynku.

"Wydłużyła się lista inwestycji, które możemy w tym roku realizować" – powiedział prezydent Płock Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej przed ostatnią sesją Rady Miasta. Dzięki sukcesowi, jakim było zdobycie przez Płock unijnej dotacji na budowę drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy, w budżecie miasta znalazły się środki, które można wykorzystać na nowe przedsięwzięcia. Radni otrzymali propozycję przesunięcia w planie finansowym pieniędzy na realizację tych inwestycji.

W dniu 2 lutego nastąpi przejazd pojazdów nienormatywnych. Urząd Miasta Płocka apeluje do właścicieli pojazdów o uprzątnięcie pojazdów i nieparkowanie w zatokach postojowych przy ulicach: Targowa – Bielska – Gwardii Ludowej – Łukasiewicza – Długa w godzinach nocnych.

środa, 18 styczeń 2017 16:36

Zapraszamy na patriotyczne wydarzenia

W styczniu upamiętniamy ważne w historii naszego miasta rocznice. W obchodach wezmą udział między innymi uczniowie płockich szkół, które są opiekunami poszczególnych Miejsc Pamięci Narodowej.
środa, 18 styczeń 2017 14:57

Ulica Kazimierza Wielkiego przebudowana!

Zakończyła się przebudowa ulicy Kazimierza Wielkiego na odcinku od Starego Rynku do ul. Okrzei. Całkowity koszt wykonania inwestycji to kwota 1.543.943,88 zł brutto. W ramach inwestycji powstała nowa infrastruktura w branży drogowej. Wykonano nawierzchnię jezdni z kostki granitowej o powierzchni 1500m2 na nowej konstrukcji drogi odtworzonej po robotach związanych z budową lub przebudową infrastruktury podziemnej, nowe chodniki i zjazdy z kostki betonowej szarej i grafitowej.

sobota, 14 styczeń 2017 19:51

Awaria ciepłownicza na Podolszycach!

Informujemy, że w wyniku awarii sieci ciepłowniczej Fortum wstrzymano dostawy energii cieplnej dla mieszkańców osiedla Podolszyce Południe. Z powodu awarii sieci dn. 350  o godz. 17:50 wstrzymano dostawę energii cieplnej do odbiorców ul. Czwartaków od numeru 2 do 20, JP II od numeru 2 do 78, Kombatantów od numeru 1 do 11, Mazura od numeru 2 do 6, Swojskiej od numeru 3 do 11, Synów Pułku od numeru 1 do 23, św. Wojciecha od numeru 1 do 1B, Wilczyńskiego od numeru 1 do 18, Wiśniewskiego 15, 17, Wyszogrodzka 140, 142. Ponowne włączenie przewidywane jest na godz. 2:00 dnia 15.01.2017r.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter