Facebook GooglePlus Twitter

Wiadomości

Wiadomości (1028)

Na Starym Rynku w najbliższą sobotę i niedzielę będzie można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, ciasta, regionalne trunki, a także skorzystać z różnorodnych atrakcji.
piątek, 25 listopad 2016 11:52

Jubileuszowa zbiórka żywności

Płocki Bank Żywności po raz dziesiąty rozpoczyna Świąteczną Zbiórkę Żywności. Wolontariusze w najbliższy weekend będą zbierać w sklepach w Płocku i powiecie płockim żywność , która w okresie przedświątecznym trafi do najbardziej potrzebujących osób.

 

W ubiegłym roku 9 grudnia na placu Nowego Rynku przed Teatrem mogliśmy zobaczyć najradośniejszą na świecie ciężarówkę Coca-Cola. Niestety w tym roku w Płocku nie zobaczymy tej atrakcji.

Do 30 listopada 2016 roku przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów na strażnika miejskiego. Są trzy wolne etaty.
środa, 23 listopad 2016 09:30

Gość specjalny z Laponii odwiedzi Płock!

Płockie dzieci czeka niezwykłe spotkanie. Na początku grudnia odwiedzi je Święty Mikołaj z Laponii. Przez trzy dni – od 7 do 9 grudnia – będziemy gościć Świętego Mikołaja w Płocku. Program wizyty jest bogaty, Mikołaj spotka się z dziećmi z płockich szkół, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i świetlic środowiskowych, odwiedzi maluchy w Szpitalu Św. Trójcy oraz Młodzieżowym Domu Kultury.

Urząd Miasta Płocka zaprasza wszystkich na spotkania dotyczące wykorzystania w naszym mieście odnawialnych źródeł energii (OZE), szczególnie kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych. Uczestnicy porozmawiają także o możliwości współfinansowania tych inwestycji ze środków Unii Europejskiej.
Kończy się zmiana organizacji ruchu w śródmieściu. Miejski Zarząd Dróg montuje progi wyspowe i punktowe odblaskowe znaczki w rejonie ulic Sienkiewicza, Kolegialna, Gradowskiego, Misjonarska. Już obowiązuje nowa stała organizacja ruchu wprowadzająca ograniczenie prędkości do 30 km/h. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania!

Galeria Wisła zaprasza swoich klientów do skorzystania z promocji podczas tegorocznej akcji pn. CZARNY PIĄTEK, która odbędzie się w płockiej galerii w ostatni piątek listopada. Salony galerii zaproponują kilkadziesiąt specjalnych zniżek sięgających nawet -70%.

Odnalazła się samica bielika olbrzymiego, która z płockiego ZOO uciekła w marcu 2016 r. Ptak wydostał się z woliery przez otwór powstały wskutek rozpięcia się siatki. Przez pierwsze kilka tygodni ptak był regularnie obserwowany w okolicach Płocka. Z biegiem czasu samica zaczęła się oddalać, o czym płockie ZOO było informowane przez ornitologów, którym udało się zaobserwować zbiega.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter