Facebook GooglePlus Twitter

Wiadomości

Wiadomości (1028)

W tym roku świętujemy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie obchodów są oficjalne uroczystości patriotyczne na Placu Obrońców Warszawy, w katedrze i przy Płycie Nieznanego Żołnierza, a także Bieg Niepodległości, rajd rowerowy, degustacja rosołu z gęsiny i liczne koncerty.
czwartek, 10 listopad 2016 09:18

Do naszego ZOO przybyło 86 nowych zwierząt!

Październik był wyjątkowym miesiącem dla płockiego ZOO. Dlaczego? Był to czas transportu wielu zwierząt. Do ZOO przyjechały nowe gatunki, jak i takie, które są już prezentowane. Te drugie utworzą pary hodowlane z innymi osobnikami swojego gatunku lub powiększą stada.

Płockamp #6, to barcamp na luzie, dla branży nowych technologii, IT, social media, startupów. - Tym razem z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przenosimy się z pubu, do miejsca które powstało m.in w celu rozwoju przedsiębiorczości w Płocku. Spotykamy się w nowo otwartym coworku przy ARS Sp.z o.o. w Płocku - informują organizatorzy. - Widzimy się we wtorek, 15 listopada w Przetwórni. Wpadnijcie, zapowiada się bardzo fajnie - dodają organizatorzy.

Podsumowano I edycję Programu "KLUB". Prawie 24 miliony złotych przypadło w udziale dla młodych sportowców. W I edycji tego programu wzięły udział również płockie kluby sportowe.

Miejski Zarząd Dróg zakończył budowę czwartego etapu Systemu Informacji Miejskiej w Płocku. W ramach tegorocznych prac (etap IV) wykonano oznakowanie ulic osiedla Wyszogrodzka w poziomie P2 (Informacja uliczna i o mostach). Ponadto wykonano oznakowanie ronda Sybiraków Płockich na osiedlu Podolszyce Południe i zaktualizowano oznakowanie na osiedlu Góry i Trzepowo.

 

Tysiące ludzi spotka się ponownie na największym polskim przyjęciu urodzinowym by radośnie świętować jubileusz. Urodziny Polski - Narodowe Święto Niepodległości, bo ten szczególny w polskim kalendarzu dzień można potraktować właśnie jako urodziny Rzeczpospolitej i podobnie jak urodziny najbliższych biesiadnie obchodzić.

piątek, 04 listopad 2016 13:06

Czy warto pracować na czarno?

Państwowa Inspekcja Pracy ujawniła na terenie województwa mazowieckiego w I półroczu łącznie niemal 1000 przypadków nielegalnego zatrudnienia. Krótkowzroczne korzyści nie powinny przesłonić nam zdrowego rozsądku. Praca „na czarno” nie chroni naszych praw. W razie choroby nie otrzymamy także żadnych świadczeń z ZUS.

piątek, 04 listopad 2016 07:54

Podniosą poziom wody na Wiśle!

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie Inspektorat we Włocławku poinformował, że na Wiśle zostanie podniesiony poziom wód w sobotę 5 listopada. Apelujemy o zachowanie ostrożności!
niedziela, 30 październik 2016 08:51

Elgacon - XII Płockich Dni Fantastyki!

Elgacon - 12 Płockie Dni Fantastyki to kolejna edycja konwentu, organizowanego niezmiennie przez Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai. Tym razem luźno utrzymana w konwencji historycznej i magicznej.

sobota, 29 październik 2016 10:42

Pamiętajcie o zmianie czasu. To już jutro!

W najbliższą niedzielę 30 października 2016 roku przestawimy zegarki o godzinę do tyłu. Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi poprzez przestawienie zegarów z godziny trzeciej na drugą. O godzinę dłużej będziemy mogli pospać! Niestety ze zmiany czasu nie wszyscy się cieszą, pracownicy na nocnych zmianach będą musieli pracować godzinę dłużej. 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter