Facebook GooglePlus Twitter

Wiadomości

Wiadomości (1068)

piątek, 13 styczeń 2017 08:39

ORLEN czystszy niż miasto? Tak twierdzi.

Ostatni alarm smogowy w Polsce dobitnie pokazał, co jest przyczyną złego stanu powietrza w okresie ostatnich dni. W Płocku wyniki dwóch stacji monitoringowych zlokalizowanych niedaleko siebie znacznie się różniły w ciągu ostatniego tygodnia - stacja na ul. Reja pokazywała zły index jakości powietrza, a stacja przy ul. Królowej Jadwigi nieprzerwanie świeciła na zielono wskazując na dobrą jakość powietrza.

PKN ORLEN zaprasza mieszkańców Płocka na spotkania z ekspertami dotyczące środowiskowych aspektów funkcjonowania Koncernu. Poza specjalistami PKN ORLEN w prezentacji i dyskusji wezmą udział niezależni eksperci, których wiedza i doświadczenie zapewni uczestnikom dostęp do najlepszej wiedzy w tematyce środowiskowej. Spółka zakłada, że spotkania te pogłębią bezpośredni dialog z mieszkańcami i będą doskonałą okazją do racjonalnej wymiany poglądów.

W związku z budową obwodnicy Płocka na ul. Bielskiej (DK60) w dniach 12-13 stycznia wystąpią ograniczenia w ruchu pojazdów. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb sterujących ruchem.

wtorek, 03 styczeń 2017 20:00

Królewski Orszak po raz szósty!

Tradycyjnie już 6 stycznia ulicami Płocka przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Pokój i dobro". Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego.

Od samego rana 15 stycznia na płockich ulicach pojawią się wolontariusze z puszkami i charakterystycznymi czerwonymi serduszkami. Już po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszym mieście 450 osób będzie zbierało na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Zaledwie osiem i pół minuty potrzeba będzie na pokonanie drogi między Orlenem i rondem Wojska Polskiego po uruchomieniu drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy. W piątek 31 grudnia 2016 Płock otrzymał unijną dotację na jej budowę.
piątek, 23 grudzień 2016 07:33

Świąteczne spotkanie na Starym Rynku

Na Wigilii przed Ratuszem prezydent Andrzej Nowakowski, biskup płocki Piotr Libera i biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów M. Karol Babi spotkali się z mieszkańcami Płocka, aby złożyć im życzenia świąteczne. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania przez harcerzy z Hufca ZHP im. Obrońców Płocka 1920 roku Betlejemskiego Światła Pokoju. – Zostało ono rozpalone po raz 30 w Grocie Narodzenia w Betlejem, a do Polski zostało przywiezione po raz 26. Otrzymaliśmy je od austriackich skautów w Wiedniu – wyjaśniali harcerze. Światło zostało przekazane dla wszystkich mieszkańców miasta na ręce prezydenta i biskupa Babi (bp Libera otrzymał je dzień wcześniej).

We wtorek zarząd województwa mazowieckiego przyznał dotację na budowę drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy Płocka. Łącznie kwota ta może sięgnąć prawie 130 mln zł.
piątek, 23 grudzień 2016 07:13

Otwarcie wielkich akwariów w ZOO.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski długo dziękował osobom zaangażowanym w budowę i urządzanie akwariów w płockim zoo. Lista tych ludzi jest długa, bo też akwaria są największą od lat inwestycją w ogrodzie.
poniedziałek, 19 grudzień 2016 13:24

6-letni wielki bohater został uhonorowany!

Ma 6 lat i ma na imię Dawid. Jest bohaterem. Kilka tygodni temu, gdy zachorowała jego mama, chłopiec szybko wezwał pomoc i do czasu przyjazdu dorosłych zaopiekował się swoim młodszym bratem. Zachował się, jak dorosły i dziś za swój dzielny czyn został uhonorowany.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter