Facebook GooglePlus Twitter

Sponsorowane

Sponsorowane (415)

Przyszli emeryci już wkrótce będą mogli wybrać, czy chcą na przyszłą emeryturą odkładać tylko w ZUS, czy może część składki przekazywać do OFE. Dokonanie takiego wyboru będzie możliwe tylko w ściśle określonym czasie. Oświadczenia składane w innym terminie nie zostaną uwzględnione.

wtorek, 29 marzec 2016 12:09

Jak inwestować mądrze

Napisał

Prowadząc przedsiębiorstwo, musimy liczyć się z tym, ze w którymś momencie, nadejdzie taki moment, że będziemy musieli zainwestować w rozwój naszej działalności gospodarczej. Z kolei taki rozwój, zawsze w dużej mierze wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem, które z taką inwestycją, bardzo często wymagającą dużych nakładów finansowych, jest bezpośrednio związane. Istnieje jednak szereg rożnego rodzaju rad, które będą pomocne, jeśli chodzi o przeprowadzenie takiej inwestycji w sposób mądry i odpowiedzialny. Jak zatem to zrobić właśnie w taki sposób? Poniższy artykuł z pewnością przybliży państwu tę kwestię.

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się wszelkie idee i projekty budowlane wykorzystujące nowoczesne technologie i rozwiązania mające na celu zmaksymalizować oszczędność zapotrzebowania energetycznego. Przoduje w tym budownictwo pasywne, którego założeniem jest stworzenie takich rozwiązań architektonicznych oraz aranżacyjnych, dzięki którym można zminimalizować zużycie energii podczas eksploatacji. Pozwala to na znaczne ograniczenie środków ekonomicznych potrzebnych do użytkowania domu i przyczynia się do ochrony zasobów i szeroko rozumianej ekologii.

W niedzielę, w jednym z mieszkań przy ul. Sienkiewicza w Płocku doszło do rozboju, w wyniku którego dwaj mężczyźni pobili dwóch innych mężczyzn i ukradli im dowody osobiste. Dzisiaj w związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwie osoby.

środa, 09 marzec 2016 14:57

Własna domena – czy warto i dlaczego.

Napisał

Marketing internetowy to pojęcie bardzo rozległe. Większości z nas kojarzy się on ze sprzedażą różnego rodzaju usług. Nie zawsze jednak jest to z tym związane. Nie każdy z nas pamięta o tym, że marketing internetowy jest konieczny także do prowadzenia bloga – nawet jeśli blog nie jest blogiem z dziedziny handlowych. W Sieci możemy sprzedawać wszystko – włączając w to także treści, czy nasze opinie. Tworzyć własną markę możemy także poprzez szeroko rozumianą publicystykę.

wtorek, 08 marzec 2016 17:57

JAK WYBRAĆ SPRZĘT DO LOKALU GASTRONOMICZNEGO?

Napisał

Wyposażenie kuchni to kosztowna część inwestycji. Warto podejść do tego z głową i kupić tylko to, co naprawdę będzie potrzebne i na dodatek nie przepłacić. Poniżej kilka praktycznych uwag na temat rozsądnego kompletowania sprzętu gastronomicznego.

wtorek, 08 marzec 2016 11:40

O czym musi pamiętać przyszła matka?

Napisał

Kobieta w ciąży to nie tylko przyszła matka. Musimy pamiętać o tym, że będąc w ciąży, także powinnyśmy o siebie w określony sposób dbać. Ciąża wiąże się bowiem nie tylko z wprowadzeniem do naszego życia zmian związanych z mebelkami do pokoju dziecięcego czy też zakupem wyprawki. Kobieta w ciąży musi przede wszystkim myśleć o swoim nienarodzonym jeszcze dziecku i to wedle jego potrzeb organizować sobie życie. Nie mamy tu na myśli oczywiście absolutnego poddania się wszelkim kaprysom, których w czasie ciąży możemy doświadczać. W dużej mierze chodzi tutaj przede wszystkim o wypracowanie sobie przez nas odpowiednich nawyków i nie mówimy tu tylko o nawykach żywieniowych.

W dzisiejszych czasach dziecko stanowi oś świata rodziców. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, prawidłowy rozwój małego organizmu stanowi bodaj najważniejszy czynnik skupiający uwagę dorosłych. Narastające od kilku lat problemy z płodnością oraz utrzymania zdrowej, fizjologicznej ciąży, a w konsekwencji również dziecka spowodowały skupienie znacznej części uwagi przyszłych rodziców na zapewnieniu potomkowi możliwie stabilnych warunków rozwoju. Współczesna medycyna zapewnia szereg badań umożliwiających dokładne diagnozowanie ewentualnych problemów zdrowotnych już na wczesnym etapie rozwoju dziecka podczas ciąży oraz już po urodzeniu.

Stając przed koniecznością poprawienia właściwości termoizolacyjnych oraz akustycznych posiadanego domu, mieszkania lub też hali przemysłowej, najczęściej zastanawiamy się nad przeprowadzeniem wymiany stolarki okiennej oraz drzwi, dociepleniem ścian budynku przy pomocy styropianu albo innego, podobnego sposobu lub też nad dociepleniem poddasza przy pomocy wełny ociepleniowej lub pianki poliuretanowej.

Po kilku latach doskonalenia sztuki narciarskiej lub jazdy na desce snowboardowej, szosowanie po wyznaczonych trasach i stokach, przestaje sprawiać frajdę. Dlatego zaawansowani narciarze i snowboardziści poszukują alternatywnych sposobów na jazdę po śniegu. Jednym z nich jest tzw. free ski, czyli „wolne narciarstwo”. Może być one tłumaczone na dwa sposoby - jako oferta na darmowe karnety narciarskie, albo wolność w wyborze tras do szusowania na nartach lub desce.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter