Facebook GooglePlus Twitter

24 Płock

24 Płock

środa, 09 maj 2018 09:18

Wakacje w Płocku na wesoło!

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłasza konkurs. Płockie organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów skierowanych na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży nie tylko w Płocku, ale także w powiecie płockim, gostynińskim i sierpeckim. Wnioski przyjmowane będą do 21 maja, a zwycięzców konkursu poznamy do 15 czerwca.  
poniedziałek, 07 maj 2018 21:03

Za drogie OC? Mamy na to sposób!

NA KAŻDĄ POLISĘ!*

Aby uzyskać zniżkę, wystarczy zakupić wybrane ubezpieczenie w salonie Superpolisa Ubezpieczenia w Galerii MINI PARK w Płocku (w Biedronce obok Ogródka Jordanowskiego).

W poniedziałek 7 maja UEFA ogłosiła sędziów, którzy będą prowadzili mecze finałowe Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Milorad Mazić poprowadzi w Champions League oraz Bjoern Kuipers w Europa League. Płocczanin Szymon Marciniak zostanie sędzią technicznym podczas finału Ligi Europy!

W związku z szóstą edycją Biegu Europejskiego informujemy, że w niedzielę 13 maja (niedziela) w godzinach od 10:00 do 12:00 całkowicie nieprzejezdne będą ulice Korczaka oraz Grabówka. Ulice te zamknięte będą od Szkoły Podstawowej nr 20 do Mostu Solidarności.
Rowerowy Maj to nazwa kampanii, która rozpoczęła się w płockich szkołach. Do końca miesiąca uczniowie będą przyjeżdżać na lekcje na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. Na najaktywniejszych uczestników czekają nagrody.

AllttA, Ten Typ Mes, Białas i Bedoes, Paluch, KęKę i Gruby Mielzky to tylko część ogłoszonych do tej pory artystów. Dzisiaj mamy zaszczyt ogłosić kolejnych, którzy wraz z nimi wystąpią na Polish Hip-Hop Festival, który odbędzie się od 2 do 4 sierpnia w Płocku. 

- Polacy, dumny naród w Europie, 227 lat temu uchwalili Konstytucję 3 maja. Miała ona ratować ojczyznę, dać jej szansę na rozwój. Czyniła z Polski nowoczesne państwo, wprowadzając trójpodział władzy i znosząc liberum veto – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas uroczystości patriotycznych przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

Józefosław to niewielka, zlokalizowana zaledwie 15 km od centrum Warszawy wieś. Z początku była ona miejscem przesiedleń Niemców z południowo-zachodniej części Rzeszy Niemieckiej - tak też została założona i ochrzczona mianem Ludwigsburgu. W 1820 roku jednak wieś zmieniła nazwę na Józefosław i stała się osadą głównie rolniczą ze względu na swoje położenie w pobliżu stolicy a także żyzne gleby i czyste powietrze. Józefosław przetrwał w takim stanie aż do końca XX wieku, w latach dziewięćdziesiątych bowiem zaczęły budować tam się wille, domy jednorodzinne i niewielkie segmenty mieszkalne.

czwartek, 03 maj 2018 05:05

Udany początek sezonu turystycznego!

Sezon turystyczny w Płocku i na Mazowszu jest już oficjalnie otwarty. W niedzielę na Placu Książęcym przywitało go słońce i tłumy płocczan. Na inauguracyjną imprezę zaprosiła ich Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna razem z Urzędem Miasta Płocka i samorządem województwa mazowieckiego.
Urząd Miasta Płocka zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy zauważą występowanie barszczu Sosnowskiego o zgłoszenie tego faktu na formularzu „Zgłoszenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Płock”.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter